Essentra Components 50M060100D030
Part No.:
50M060100D030
Datasheet:
50M060100D030.pdf
Description:
CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:7,763
Comments
50M060100D030 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Cheese Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
0.154" (3.90mm)
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.335" (33.90mm)