Essentra Components 50M060100J030
Part No.:
50M060100J030
Datasheet:
50M060100J030.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:3,639
Comments
50M060100J030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.366" (34.70mm)