Essentra Components 50M060100J040
Part No.:
50M060100J040
Datasheet:
50M060100J040.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:1,057
Comments
50M060100J040 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.575" (40.00mm)
Length - Overall:
1.760" (44.70mm)