Essentra Components 50M060100J045
Part No.:
50M060100J045
Datasheet:
50M060100J045.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:1,427
Comments
50M060100J045 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.772" (45.00mm)
Length - Overall:
1.957" (49.70mm)