Essentra Components 50M060100J060
Part No.:
50M060100J060
Datasheet:
50M060100J060.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:4,343
Comments
50M060100J060 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
2.362" (60.00mm)
Length - Overall:
2.547" (64.70mm)