Essentra Components 50M060100K010
Part No.:
50M060100K010
Datasheet:
50M060100K010.pdf
Description:
HEX SLOTTED SCREW, M6 X 1 THREAD
Shipping
Inventory:1,625
Comments
50M060100K010 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.394" (10.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.579" (14.70mm)