Essentra Components 50M060100N010
Part No.:
50M060100N010
Datasheet:
50M060100N010.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M6 X 1 THREAD
Shipping
Inventory:2,043
Comments
50M060100N010 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.472" (12.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.535" (13.60mm)