Essentra Components 50M060100N035
Part No.:
50M060100N035
Datasheet:
50M060100N035.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M6 X 1 THREAD
Shipping
Inventory:2,001
Comments
50M060100N035 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.472" (12.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.520" (38.60mm)