Essentra Components 50M060100N050
Part No.:
50M060100N050
Datasheet:
50M060100N050.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, M6 X 1 THREAD
Shipping
Inventory:1,994
Comments
50M060100N050 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.472" (12.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.969" (50.00mm)
Length - Overall:
2.110" (53.60mm)