Essentra Components 50M060100P010
Part No.:
50M060100P010
Datasheet:
50M060100P010.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, NATURAL, NYL
Shipping
Inventory:9,654
Comments
50M060100P010 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.453" (11.50mm)
Head Height:
0.177" (4.50mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.571" (14.50mm)