Essentra Components 50M060100P016
Part No.:
50M060100P016
Datasheet:
50M060100P016.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:1,400
Comments
50M060100P016 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.472" (12.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.811" (20.60mm)