Essentra Components 50M060100P025
Part No.:
50M060100P025
Datasheet:
50M060100P025.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, NATURAL, NYL
Shipping
Inventory:7,338
Comments
50M060100P025 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.453" (11.50mm)
Head Height:
0.177" (4.50mm)
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.161" (29.50mm)