Essentra Components 50M060100P030
Part No.:
50M060100P030
Datasheet:
50M060100P030.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:1,840
Comments
50M060100P030 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.472" (12.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.362" (34.60mm)