Essentra Components 50M060100P060
Part No.:
50M060100P060
Datasheet:
50M060100P060.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M6 X 1 THREA
Shipping
Inventory:1,880
Comments
50M060100P060 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.472" (12.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
2.362" (60.00mm)
Length - Overall:
2.543" (64.60mm)