Essentra Components 50M060100R010
Part No.:
50M060100R010
Datasheet:
50M060100R010.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M6 X 1
Shipping
Inventory:8,590
Comments
50M060100R010 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.161" (4.10mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.453" (11.50mm)