Essentra Components 50M060100R016
Part No.:
50M060100R016
Datasheet:
50M060100R016.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M6 X 1
Shipping
Inventory:1,300
Comments
50M060100R016 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.161" (4.10mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.689" (17.50mm)