Essentra Components 50M060100T010
Part No.:
50M060100T010
Datasheet:
50M060100T010.pdf
Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M6 X 1 THRE
Shipping
Inventory:4,697
Comments
50M060100T010 Specifications
Type:
Thumb Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.481" (12.21mm)
Head Height:
0.305" (7.75mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.699" (17.75mm)