Essentra Components 50M060100T016
Part No.:
50M060100T016
Datasheet:
50M060100T016.pdf
Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M6 X 1 THRE
Shipping
Inventory:1,720
Comments
50M060100T016 Specifications
Type:
Thumb Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.481" (12.21mm)
Head Height:
0.305" (7.75mm)
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.935" (23.75mm)