Essentra Components 50M060100T045
Part No.:
50M060100T045
Datasheet:
50M060100T045.pdf
Description:
SLOTTED THUMB SCREW, M6 X 1 THRE
Shipping
Inventory:1,750
Comments
50M060100T045 Specifications
Type:
Thumb Screw
Screw Head Type:
Knob
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.481" (12.21mm)
Head Height:
0.305" (7.75mm)
Length - Below Head:
1.772" (45.00mm)
Length - Overall:
2.077" (52.75mm)