Essentra Components 50M080125H025
Part No.:
50M080125H025
Datasheet:
50M080125H025.pdf
Description:
90 SLOTTED CSK SCREW, M8 X 1.25
Shipping
Inventory:2,488
Comments
50M080125H025 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.681" (17.30mm)
Head Height:
0.181" (4.60mm)
Length - Below Head:
0.803" (20.40mm)
Length - Overall:
0.984" (25.00mm)