Essentra Components 50M080125J025
Part No.:
50M080125J025
Datasheet:
50M080125J025.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M8 X 1.25 TH
Shipping
Inventory:3,169
Comments
50M080125J025 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.512" (13.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.220" (31.00mm)