Essentra Components 50M080125J030
Part No.:
50M080125J030
Datasheet:
50M080125J030.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M8 X 1.25 TH
Shipping
Inventory:2,896
Comments
50M080125J030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.512" (13.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.417" (36.00mm)