Essentra Components 50M080125J040
Part No.:
50M080125J040
Datasheet:
50M080125J040.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M8 X 1.25 TH
Shipping
Inventory:1,592
Comments
50M080125J040 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.512" (13.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.575" (40.00mm)
Length - Overall:
1.811" (46.00mm)