Essentra Components 50M080125J050
Part No.:
50M080125J050
Datasheet:
50M080125J050.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M8 X 1.25 TH
Shipping
Inventory:2,998
Comments
50M080125J050 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.512" (13.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.969" (50.00mm)
Length - Overall:
2.205" (56.00mm)