Essentra Components 50M080125P016
Part No.:
50M080125P016
Datasheet:
50M080125P016.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, NATURAL, NYL
Shipping
Inventory:4,389
Comments
50M080125P016 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
0.228" (5.80mm)
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.858" (21.80mm)