Essentra Components 50M080125P025
Part No.:
50M080125P025
Datasheet:
50M080125P025.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, NATURAL, NYL
Shipping
Inventory:2,607
Comments
50M080125P025 Specifications
Series:
MicroPlastics, M
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
0.228" (5.80mm)
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.213" (30.80mm)