Essentra Components 50M080125R010
Part No.:
50M080125R010
Datasheet:
50M080125R010.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M8 X 1.
Shipping
Inventory:1,799
Comments
50M080125R010 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.201" (5.10mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)
Length - Overall:
0.488" (12.40mm)