Essentra Components 50M080125R025
Part No.:
50M080125R025
Datasheet:
50M080125R025.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M8 X 1.
Shipping
Inventory:1,396
Comments
50M080125R025 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.201" (5.10mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.079" (27.40mm)