Essentra Components 50M100150J016
Part No.:
50M100150J016
Datasheet:
50M100150J016.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M8 X 1.25 TH
Shipping
Inventory:4,930
Comments
50M100150J016 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.925" (23.50mm)