Essentra Components 50M100150J020
Part No.:
50M100150J020
Datasheet:
50M100150J020.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M10 X 1.5 TH
Shipping
Inventory:1,995
Comments
50M100150J020 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.787" (20.00mm)
Length - Overall:
1.083" (27.50mm)