Essentra Components 50M100150J030
Part No.:
50M100150J030
Datasheet:
50M100150J030.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M10 X 1.5 TH
Shipping
Inventory:2,939
Comments
50M100150J030 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.476" (37.50mm)