Essentra Components 50M100150J035
Part No.:
50M100150J035
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
50M100150J035.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M10 X 1.5 TH
Shipping
Inventory:1,947
Comments
50M100150J035 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Features:
Thread Size:
M10x1.5
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.378" (35.00mm)
Length - Overall:
1.673" (42.50mm)