Essentra Components 50M100150J060
Part No.:
50M100150J060
Datasheet:
50M100150J060.pdf
Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M10 X 1.5 TH
Shipping
Inventory:1,935
Comments
50M100150J060 Specifications
Type:
Bolt
Screw Head Type:
Hex Head
Drive Type:
Hex Socket
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
2.362" (60.00mm)
Length - Overall:
2.657" (67.50mm)