Essentra Components 50M100150R013
Part No.:
50M100150R013
Datasheet:
50M100150R013.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M10 X 1
Shipping
Inventory:1,483
Comments
50M100150R013 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.260" (6.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.512" (13.00mm)
Length - Overall:
0.610" (15.50mm)