Essentra Components 50M100150R016
Part No.:
50M100150R016
Datasheet:
50M100150R016.pdf
Description:
SET SCREW, SLOTTED HEAD, M10 X 1
Shipping
Inventory:2,990
Comments
50M100150R016 Specifications
Type:
Set Screw
Screw Head Type:
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.260" (6.60mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.630" (16.00mm)
Length - Overall:
0.728" (18.50mm)