Essentra Components 50M100150S030
Part No.:
50M100150S030
Datasheet:
50M100150S030.pdf
Description:
HEX SOCKET CAP SCREW, M10 X 1.5
Shipping
Inventory:494
Comments
50M100150S030 Specifications
Type:
Cap Screw
Screw Head Type:
Cheese Head
Drive Type:
Hex
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.181" (30.00mm)
Length - Overall:
1.575" (40.00mm)