Essentra Components 50M100150S050
Part No.:
50M100150S050
Datasheet:
50M100150S050.pdf
Description:
HEX SOCKET CAP SCREW, M10 X 1.5
Shipping
Inventory:473
Comments
50M100150S050 Specifications
Type:
Cap Screw
Screw Head Type:
Cheese Head
Drive Type:
Hex
Head Diameter:
0.630" (16.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
1.969" (50.00mm)
Length - Overall:
2.362" (60.00mm)