Broadcom Limited 5962-0420501HYC
Part No.:
5962-0420501HYC
Package:
8-SMD Butt Joint
Datasheet:
5962-0420501HYC.pdf
Comments
5962-0420501HYC Specifications
Package/Case:
8-SMD Butt Joint
Voltage - Isolation:
1500VDC
Common Mode Transient Immunity (Min):
10kV/µs
Current - Output High, Low:
500mA, 500mA
Current - Peak Output:
600mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.5V
Current - DC Forward (If) (Max):
25 mA
Voltage - Output Supply:
15V ~ 30V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C