Essentra Components 60SGN01126
Part No.:
60SGN01126
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screw Grommets
Package:
Datasheet:
60SGN01126.pdf
Description:
GROMMET NUT, .305X.315 HOLE, .03
Shipping
Inventory:400
Comments
60SGN01126 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Screw Size:
#8
Head Diameter:
0.470" (11.94mm) Square
Mounting Hole Diameter:
Head Height:
0.060" (1.52mm)