Essentra Components 61APF25075
Part No.:
61APF25075
Datasheet:
61APF25075.pdf
Description:
ANCHOR RIVET, PLASTIC PIN, .250
Shipping
Inventory:4,840
Comments
61APF25075 Specifications
Type:
Push Rivet
Rivet Diameter:
Rivet Length:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Head Diameter:
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"