Essentra Components 61APR25100
Part No.:
61APR25100
Datasheet:
61APR25100.pdf
Shipping
Inventory:2,000
Comments
61APR25100 Specifications
Type:
Push Rivet
Rivet Diameter:
Rivet Length:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Diameter:
Head Height:
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"