Essentra Components 61APR25150
Part No.:
61APR25150
Datasheet:
61APR25150.pdf
Shipping
Inventory:0
Comments
61APR25150 Specifications
Type:
Snap Rivet
Rivet Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Rivet Length:
1.500" (38.10mm)
Head Diameter:
0.437" (11.10mm) 7/16"
Head Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"