Essentra Components 61APT25075
Part No.:
61APT25075
Datasheet:
61APT25075.pdf
Description:
ANCHOR RIVET, PLASTIC PIN, .250
Shipping
Inventory:7,500
Comments
61APT25075 Specifications
Rivet Length:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"