Essentra Components 61APT25125
Part No.:
61APT25125
Datasheet:
61APT25125.pdf
Description:
ANCHOR RIVET, PLASTIC PIN, .250
Shipping
Inventory:2,000
Comments
61APT25125 Specifications
Rivet Length:
1.250" (31.75mm)
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"