Essentra Components 61ASR25100
Part No.:
61ASR25100
Datasheet:
61ASR25100.pdf
Comments
61ASR25100 Specifications
Rivet Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Rivet Length:
1.000" (25.40mm) 1"
Head Diameter:
0.437" (11.10mm) 7/16"
Head Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"