Essentra Components 61ASR25150
Part No.:
61ASR25150
Datasheet:
61ASR25150.pdf
Comments
61ASR25150 Specifications
Rivet Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Rivet Length:
1.500" (38.10mm)
Head Diameter:
0.437" (11.10mm) 7/16"
Head Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"