Essentra Components 61RR188125B
Part No.:
61RR188125B
Datasheet:
61RR188125B.pdf
Description:
REMOVABLE RIVET, .188 HOLE, .125
Shipping
Inventory:0
Comments
61RR188125B Specifications
Series:
MicroPlastics
Rivet Length:
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Diameter:
0.375" (9.53mm) 3/8"
Head Height:
0.070" (1.78mm)
Hole Diameter:
0.188" (4.78mm)
Grip Range:
0.125" (3.18mm) 1/8"