Essentra Components 62MP0250W
Part No.:
62MP0250W
Description:
HOLE PLUG, SNAP IN , .250 IN HOL
Shipping
Inventory:1,592
Comments
62MP0250W Specifications
Type:
Body Plug
Color:
White
Hole Diameter:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Flange Diameter:
0.312" (7.93mm) 5/16"
Panel Thickness:
0.062" (1.58mm) 1/16"