Essentra Components 62MP0562
Part No.:
62MP0562
Datasheet:
62MP0562.pdf
Description:
HOLE PLUG 0.562" NYLON BLACK
Shipping
Inventory:62,880
Comments
62MP0562 Specifications
Color:
Black
Hole Diameter:
0.562" (14.27mm) 9/16"
Flange Diameter:
0.656" (16.66mm)
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"