Essentra Components 62MP0687W
Part No.:
62MP0687W
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
62MP0687W.pdf
Description:
HOLE PLUG, SNAP IN , .687 IN HOL
Shipping
Inventory:3,543
Comments
62MP0687W Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Body Plug
Color:
White
Material:
Nylon
Hole Diameter:
0.687" (17.45mm)
Flange Diameter:
0.781" (19.84mm)
Diameter - Inside:
Diameter - Outside:
Panel Thickness:
0.125" (3.18mm) 1/8"